Przejdź do głównej zawartości

Noc Bibliotek za nami

Pierwsza w naszej szkole i piąta w kraju Noc Bibliotek za nami.

W naszej szkole, w akcji wzięło udział 50 uczniów, którzy w nocy z 4 na 5 października działali literacko. Zadania podejmowane przez uczniów związane były z tegorocznym, przewodnim  hasłem: "Znajdźmy wspólny język" i  oparte były na motywach komisu dla dzieci "Ptyś i Bill" oraz twórczości Marka Hłaski (w tym roku przypada 50 rocznica śmierci pisarza).


     Mieliśmy do wykonania sporo zadań. Wszystko zaczęło się od poszukiwań tytułów książek, których bohaterami są psy (Bill, to przecież psi bohater!;)). Gdy zrobiło się ciemno, wszyscy wyposażeni                w latarki zaglądali w zakamarki szkoły.


     W sumie odnalezionych zostało 27 ukrytych tytułów! Ponadto uczniowie rozwiązywali zagadki literackie (dopasowywali fragmenty czytanych od tyłu  książek do ich tytułów oraz wstawiali brakujące wyrazy w "Wierszach pod psem" Wandy Chotomskiej).



     Największe emocje towarzyszyły pokonywaniu zadań w Escape Roomie
 - Bibliotece Marka Hłaski;) 


      
 Uczestnicy mieli również okazję wykazać się plastycznie. 
   
     Na szkolnej Art Street uczniowie stworzyli biblioteczny plakat, a w akcji "Drugie życie starych książek" literackie sowy.




      Ponadto oglądaliśmy film "Ptyś i Bill" oraz graliśmy w "Flirt z Markiem Hłaską;) 


     Jak widać - działo się sporo! Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało:) Czytelnikami w czasie Nocy Bubliotek opiekowały się : p.Monika Leszczyńska (inicjatorka i koordynatorka akcji),p.Anna Cichoń (organizacja Escape Room'u), p.Marta Jędrzejewska (organizacja akcji "Drugie życie starych książek") oraz p. Dagmara Superson - Kosztyła (organizacja szkolnej Art Street).  W akcji dzielnie wspierały nas panie: Halina Mizera oraz Irena Zjawińska, za co serdecznie im dziękujemy;) Niezwykle pomocni byli również uczniowie z koła biblioteczno-teatralnego przebrani za postacie literackie.

Pani Dyrektor Beata Cichoń zadbała również o to, by nikt nie był głodny!

 

 

 



 Do zobaczenia za rok:)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Wrażliwi na poezję"

  „Wrażliwi na poezję” Książki łączą pokolenia! Widać to na przykładzie konkursu ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną, który polegał na stworzeniu plastycznych impresji do wierszy napisanych przez poetów gminnego „Klubu Pod Strofą”. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nim liczne nagrody! Laureatom podczas rozdania nagród gratulowały p. Wójt Katarzyna Kaźmierczak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej   p. Anna Wągrowska-Kumor. Nasi laureaci to:   Oliwia Bugajczyk z kl. 5b (I miejsce), Emilia Lipowicz z kl. 8b (I miejsce), Błażej Kret z kl. 4b (II miejsce) oraz Nina Sygut z kl. 4a (wyróżnienie). Serdecznie im gratulujemy, mając nadzieję, że poezja pozostanie dla nich inspiracją w dalszym rozwoju talentów!    Pamiątkowe zdjęcia na zakończenie uroczystości rozdania nagród  (w gronie wszystkich laureatów) od prawej: Oliwia, Emilka, Nina i Błażej Poniżej: prace naszych uczniów wraz z nazwiskami autorów ilustrowanych wierszy oraz ich tytułami.  

Trzymamy kciuki za naszą drużynę:)

Książka - najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

Jak mądrze obdarować dziecko? Oczywiście ofiarowując mu książkę!       Drodzy Rodzice, podwójnie obdarujecie swoją pociechę jeśli wspólnie z nią przeczytacie jakąś wspaniałą opowieść! Żadna gra, ani zabawka nie zastąpi czasu poświęconego dziecku oraz przeżyć, jakie dostarcza nam wspólne czytanie. Przy okazji tak ważnego dla wszystkich święta jakim jest Dzień Dziecka, przypominamy Wam słowa Janusza Korczaka: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” W tym, na pewno pomogą Wam mądre książki!!!